Materiály

 

LFK pružinový systém

3 speciální zóny kopírují tělesné křivky a jsou vytvořeny pomocí speciálních pružin ze silnějšího drátu v přesně daných tělesných partiích. Každá pružina funguje nezávisle s větší citlivostí k tělesným konturám, větší životností a menším přenosem pohybu. Podporuje dokonale Vaši páteř a nedochází u matrací k bočnímu "propadnutí" a k pocitu "spánku na pružinách".

Honeycomb Pocket Spring System

Jednotlivě složený systém taštičkových pružin vytváří 7 komfortních zón založených na pevných, středních a měkkých zónách. Ty jsou vzájemně propojeny ve středovém bodě a výsledkem je vyváženější podpora těla. Tento systém je vhodný pro osoby spící na boku a zádech.

Přírodní latex

Latex je bílá tekutina vznikající v mléčnicích stromů kaučukovníků. Latex je přirozeně hypoalergenní, antimikrobiální, odolný vůči roztočům a neabsorbuje prach. Je prodyšný a má dokonalou termoregulaci, v zimě hřeje a v létě chladí. Latex je přirozeně pružným materiálem, který zaručí vašemu tělu při spánku ideální oporu.

 

Ovčí vlna

Pružné a elastické vlákno z ovčí vlny poskytuje komfort matraci. Vlna má schopnost absorbovat vlhkost a regulovat svou teplotu dle Vašeho těla.

Velbloudí vlna

Je mimořádně jemná, pevná a elastická. Je lehká a díky silné vrstvě lanolinu, kterým je vlákno obaleno, odpuzuje prach a pachy. Vlákno velbloudí vlny je duté, proto má vynikající termoregulační vlastnosti - v létě chladí a v zimě hřeje. Velbloudí vlna se sbírá, případně ručně vyčesává.

Koňské žíně

Vytváří dokonalou cirkulaci vzduchu. Pokud vyvětráte ložnici, koňské žíně "vdechují" čerstvý vzduch, "vydechují" vlhkost a postel zůstává suchá.

 

Kašmír

Kašmírové vlákno nabízí vynikající termoregulační schopnosti pro komfortní spánek a omezení pocení. Velice odolná, pevná a příjemně měkká látka s klimatizačním prošíváním navíc omezuje nabíjení statickou elektřinou pro klidný spánek.

Přírodní hedvábí

Přírodní hedvábí je tvořeno výměšky slinných žláz larvy motýla bource morušového. Výměšky na vzduchu rychle tuhnou ve vlákno, jímž se housenka opřádá a vytváří kokon, ve kterém se kuklí. Přírodní hedvábí saje pot, v létě příjemně chladí a v zimě hřeje.

Bavlna

Bavlna má dobrou pevnost v tahu a v oděru, která se za mokra dokonce asi o 20 % zvyšuje. Proto se používá s výhodou zejména na výrobky, které jsou v tom směru namáhány a musí se často prát. Výrobky jsou příjemné na omak a mohou sát značné množství vlhkosti, například potu.

 

Perforované zapouzdření

Speciální pěnové zapouzdření matrace je navrženo tak, aby podpořilo cirkulaci vzduchu v matraci z jednoho jejího okraje na druhý. Pěna je perforovaná a dovoluje tak matraci dýchat a zabraňovat usazování vlhkosti.

Superior Anti Skid

Protiskluzový povrch Superior Anti Skid je doplňující vrstva na povrch spodní strany matrace. Speciální potah je vybaven uzamykacími mechanismy v lichoběžníkovitém tvaru, aby se Vaše matrace nehýbala na povrchu postelové základny, což zaručuje klidné noci bez rušení.

Firm Comfort Foam

Vrstva Firm Comfort  je speciálně vyvinuta pro vysokou zátěž, přičemž zaručuje dokonalou podporu tělu a optimální polohu Vaší páteři.

Prodyšný povrch

Luxusní úpletová tkanina, vyrobena v Belgii, Vám poskytne dokonalý komfort pro blažený spánek.

Soft Touch Foam

Tato velmi měkká vrstva drží tělo během spánku v příjemném pohodlí a dodává Vašemu tělu výsledný komfort.

Viscoelastická pěna

Paměťová (viscoelastická) pěna je vyrobena z viscoelastického materiálu, jež má strukturu otevřených buněk. Reaguje na teplotu a tlak, v jejichž důsledku se změkčí a získává schopnost dokonale obtéct tvar těla. Po opuštění lůžka, či změně pozice, se materiál opět vrací do původního stavu, vychladne a ztuhne.