Správná péče o matrace Royal Comfort

Právě jste si koupili či se chystáte koupit matrace Royal Comfort či King Koil, které slibují zlepšit kvalitu vašeho spánku. Abychom zajistili, že vaše matrace bude sloužit co nejefektivněji a po co nejdelší dobu, je důležité věnovat pozornost její údržbě. Následující pokyny byly sestaveny s cílem poskytnout vám veškeré informace potřebné k tomu, aby vaše matrace Royal Comfort zůstala v nejlepším stavu.

Větrání matrace a odstranění počátečních pachů:

Je běžné, že nové matrace po rozbalení vykazují určité počáteční pachy z důvodu nových materiálů. Po doručení doporučujeme matraci rozbalit a postavit do dobře větraného prostoru na bok, aby se umožnilo odvětrání těchto pachů.

Adaptace na matraci:

Podobně jako u nové obuvi, je také potřeba určitou dobu, než si tělo zvykne na novou matraci. Prosíme, povolte si několik týdnů, aby se vaše tělo přizpůsobilo nové úrovni podpory a pohodlí, které matrace poskytuje.

Použití chrániče matrace:

Aby se předešlo vlhkosti nebo poškození matrace tekutinami, což může poškodit potahovou látku a vnitřní materiál, je důležité používat chránič matrace. Tento krok slouží jako prevence proti nečistotám a vlhkosti, a chráni tak matraci mezi ní a prostěradlem.

Bezpečná manipulace s matrací:

  • Nikdy matraci neohýbejte.
  • Vyhněte se dlouhodobému sezení na jejích hranách.
  • Neskočte na matraci.
  • Přepravujte matraci ve vzpřímené poloze držením za delší stranu.
  • Vyvarujte se opakovaným tvrdým nárazům během přepravy.
  • Nebuďte v blízkosti matrace s otevřeným ohněm a vyhněte se používání topných těles poblíž ní.
  • Pro přenášení matrace žádejte o pomoc, jelikož kvůli její hmotnosti je manipulace náročnější.

Postelová základna / springbox:

Pro optimální podporu a životnost matrace je doporučena postelová základna. V naší nabídce naleznete 5 typů těchto základen v různých výškách a designech, které mohou podpořit a prodloužit životnost vaší matrace.

Pravidelné otáčení matrace:

U matrací s možností použití z obou stran je nutné je pravidelně otáčet. Matrace by se měla otáčet kolem své osy a překládat na opačnou stranu každé tři měsíce, aby se předešlo jejímu trvalému poškození. Při otáčení zabraňte vzniku nerovnoměrného usazování výplňového materiálu a deformací. Pokud má vaše matrace odnímatelný topper, nezapomeňte i ten pravidelně otáčet. Při manipulaci matraci nezvedejte za úchyty nebo topper, aby nedošlo k poškození.

cs_CZ